KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539434
*
nr 1553 9434
Marianne Bos Maréng
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, "Träd i motljus". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x104 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 19:05:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/7 14:39:59
1
500 kr
27/7 21:13:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs mer om Marianne Bos Maréng
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne bos maréng olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs mer om Marianne Bos Maréng
nr 1553 9434
Marianne Bos Maréng
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, "Träd i motljus". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x104 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/7 14:39:59 | 1 | 500 kr |
27/7 21:13:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.Läs mer om Marianne Bos Maréng
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne bos maréng olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41